Aşındıkça Kirlenir

Kirlendikçe Aşınır 

 

 1 mikron, 2 mikron, 5 mikron DERİN FİLTRELEME SİSTEMLERİ ile yağınızı uzun süre kullanın, arızaları azaltın, makinenizi koruyun

    

YAKIT FİLTRELEME SİSTEMLERİ

Araç-ekipman üzeri yakıt filtrasyonu

 Yakıt tankları ve pompa çıkışı için yakıt filtrasyon cihazı

 

 YAKIT TEMİZLİĞİ NEDEN ÖNEMLİ

Günümüz dizel araçları uluslararası çevre regülasyonlarına uymak zorunda. Bu regülasyonlar partikül ve gaz emizyonlarını neredeyse SIFIR mertebesine düşürmek üzere güncelleniyor. Üreticiler bu konuda güvenlik ile performans ve ekonomi kısıtları arasında optimal çözümleri bulmaya çalışıyorlar. Bunun için yanma sıcaklıkları düşürülürken daha iyi atomizasyon sağlamak üzere enjeksiyon basınçlarını yükseltmek ve çalışma boşluklarını daraltmak zorundalar

Yakıt püskürtme sistemleri bu ihtiyaçlara cevap vermek üzere 2000 bar değerlere ulaşan püskürtme basınçları altında çalışıyor; yakıt pompaları ve enjektörler bu basınçları sağlamak üzere 10 mikron altında dar toleranslarla üretiliyor.Yakıt içerisindeki 10 mikron altındaki partiküller bu boşluklar içerisine girerek aşırı yüksek basınçlar altında enjektör memelerinde va basınç pompalarında aşınmaya neden olurlar.Elektronik püskürtme sistemleri, kalibre edilmiş enjektörleri milisaniyelerde açık tutarak püskürtme miktarını tayin ederler. Enjektörlerde aşınma bu nedenle yakıt sarfiyatını yükseltir.Yanmak üzere silindirlere püskürtülen yakıt, kir partikülleri ve su ihtiva ettiğinde yanma verimli olmaz. Kaba kir partikülleri ise enjektörlerde tıkanmaya neden olurlar, enjektörün açık kaldığı süre için öngörülen yakıt miktarından daha az ve kirli yakıt püskürtüldüğünden yanma verimli olmaz, güç kaybı olur.

 

 

Yakıt tankı ve yakıt tanker üzeri uygulamaları

120 L/Dak

450 L/Dak

450 L/Dak

240 L/Dak 150 L/Dak

80 L/Dak

1 mikron yakıt filtrasyon ürünlerimizle

    - Yakıt tasarrufu sağlayın (%2-4)

    - OEM filtre eleman ömürlerini uzatın (3-4 kat)

    - Enjektörleri koruyun

 

ETKİN BİR FİTRASYON GÜÇ VE VERİMLİLİĞİ ARTIRIR, YAKIT TASARRUFU SAĞLAR, EMİSYONLARI DÜŞÜRÜR
Kaliforniya Berkeley Üniversitesinde Dizel ve Biyodizel yakıt ile yapıan testlerde filtrenin kullanımı ile yakıt tasarrufu sağandı ve emisyonlar  düştü. Raporları incelemek için  TIKLAYIN    OrijinalRapor

Detroit Diesel motorda dizel yakıt ile yapılan emisyon testlerinde elde edilen sonuçar:

CO %29,3 düşüş, CO2 27.9% düşüş, NOx emisyonunda %30,6 düşüş, duman oranında %19,3 düşüş, BG artışı %2,8 (14BG), Tork artışı %2 (31 ft lbs)

CAT generatör setinde yakıt filtresi takılmadan önce ve sonrasıda yapılan emisyon ölçmlerinde aşağıdaki sonuçar alındı:

Dumanlamada %31.0 düşme, karbondioksit değrinde (CO2) %12.0 düşme, azot oksit değrinde (NOx) %10.0 düşme, yakıt sarfiyatında %6.5 iyileşme.

 

 

UYGULAMA YÖNTEMLERİ

ARAÇ ÜZERİ YAKIT HATTINA UYGULAMA YAKIT TANKI VE POMPA ÇIKIŞINA UYGULAMA
Araç ve iş makinelerinde in-line bağlanarak  yakıtın silindire temiz ve susuz halde püskürtülmesini sağlarlar. Özellikle araçların harici kaynaklardan yakıt ikmali yaptıkları durumlarda tercih edilmelidir. Araç ve makinelerin yakıtlarının şantiyeden, merkezi istasyondan verildiği durumlarda  pompalı-molu filtrasyon ünitesi uygulaaaailir veya mevcut yakıt pompası çıkışına bağlantı yapılabilir.

 

 
 
   Solda eurodizel yakıt, sağda filtrelenmiş görünümü Yakıt tankı kapsamının harici filtrasyon ünitesi ile temizlenmesi; kademeli filtrasyon uygulanmıştır Yakıt tankları çıkışına yakıt filtrasyon ünitesi uygulaması, yakıtını kendi kaynağından veren işletmeler için ideal bir çözüm oluşturur. Üniteye, soldaki fotodaki gibi, su tutucu da ilave edilebilir.